JAK MOHENDŽODÁRO PŮSOBÍ NA ZDRAVÍ ŽENY

Příběh ženy, která se díky Mohendžodáru vyhnula operaci

Mohendžodáro na ženu působí v mnoha úrovních - psychické, tělesné, duchovní, intimní...

Pokud se na toto cvičení díváme pouze z pohledu tělesného, má tyto účinky:

  • posiluje svaly vagíny
  • posilu svaly pánevního dna a všech závěsů pánevního dna
  • zlepšuje prokrvení vaječníků, vejcovodů, dělohy
  • posiluje svaly prsů, krku a břicha
  • snižuje výskyt opakovaných zánětů, krvácení a výtoků
  • působí jako prevence proti hemoroidům 
  • snižuje riziko zánětu tlustého střeva a konečníku
  • prevence inkontinence
  • kvasinky
  • myomy

Praktické zkušenosti
Svaly pánevního dna ochabují, povolují se a uvolňují. Největší vliv má tlak plodu, těhotenství, vlastní porod, přirozené ochabování vlivem věku, postupné snižování hladiny estrogenů. Svaly se povolí a představte si je jako látku, která ochable visí dolů. To způsobuje v pozdějším věku problém o kterém se málo hovoří: inkontinenci, prolaps dělohy, poruchy močení. Něco o čem si ženy myslí, že tomu nelze zabránit, anebo jedině tak, že si koupí inkontinenční vložky anebo půjdou na operaci!

Ale opak je pravdou! V Šumperku jsem cvičila se skupinkou žen. Jedna solidní dáma, na otázku proč je na semináři skepticky odpověděla: "Jsem tu proto, abych se přesvědčila, jestli to o čem hovoříš na svých přednáškách, jestli je pravda."

O měsíc později mi s díky vyprávěla svůj příběh: "Byla jsem zoufalá, na nemocenské. Měla jsem problémy s udržením moči, dokonce jsem už ani nemohla dojít do města. A tak mi nezbylo nic jiného. Každé ráno jsem hodinu cvičila v posteli první asánu, naučila jsem se cítit, jak proudí moje energie z první čakry směrem do těla. Byla jsem tak posedlá svou vlastní ženskou energií, že jsem se ani nechtěla milovat se svým mužem. Ale co se nestalo! Mimo jiné se svaly pánevního dna tak zpevnily, že již nemusím na operaci s močovým měchýřem! Doktor byl tak překvapený! A já také jsem moc ráda."

Účinky na pánevní dno
Pánevní dno není uzpůsobeno tlaku břišních orgánů. Cvičení Mohendžodáro trénuje jednotlivé svalové skupiny pánevního dna. Je to isolovaný trénink jeho jednotlivých částí. Toto je nejlepší škola pro ženy, tyto cviky se běžně necvičí a přitom tvoří tajemství šťastného ženství, milování a orgasmu.
 

Proč bychom měly cvičit a posilovat svaly pánevního dna? Pokusím se Vám to vysvětlit. Pánevní dno totiž z evolučního hlediska není uzpůsobeno tlaku vnitřních orgánů. Není dokonce ani uzpůsobeno tlaku plodu, když je maminka těhotná.
 

Jak je to možné? Je to dáno tím, že pánevní dno se vyvíjelo v době, kdy lidé ještě běhali po čtyřech. Zkuste si naschvál kleknout na všechny čtyři a uvidíte, kde spočívá váha břicha!!! Na břišní stěně, vepředu!! Proto je také břišní stěna náležitě vybavená! Několik vrstev svalů, které se navzájem kříží a překrývají. O tom by Vám mohli studenti medicíny vyprávět, jak je břišní stěna složitá!

Ale pánevní dno? Naopak. Tvořilo kdysi pouze jakousi pomyslnou bariéru, jednoduchý uzávěr směrem dozadu. Příroda nikdy nevytváří nadbytečné věci. Jednoduchá vrstva svalů. Místo pevné zdi, tenká příčka.

Potom se ale stalo to, že se člověk velice rychle napřímil. (Myšleno rychle z evolučního hlediska). A najednou veškerá váha břišních orgánů spočívala na pánevním dně. A proto má mnoho žen s tímto místem problémy, ať už to ví, nebo neví. Tomuto místu se v medicíně říká Locus Resistentiae minoris, místo nejmenšího odporu.

Tato cvičení se lze naučit na kurzech Tantra-jógy.

Autor: MUDr. Monika Sičová