MOUDRÉ ŽENY BUDEME UCTÍVAT...

UCTĚTE SVOU ŽENU
A DOKAŽTE JÍ,
JAK JE PRO VÁS DŮLEŽITÁ

Rituál uctívání

Komunita žen a přátel spojených s Mohendžodárem vyhlásila 30. dubna za DEN UCTÍVÁNÍ ŽENY. Je to dobrovolný symbolický svátek. Jeho hlubokým posláním je změnit a harmonizovat vztahy mezi mužem a ženou, posílit a prohloubit partnerské vztahy. Ve starodávné tradici jsou svátky důležitou součástí přirozeného rytmu ročních období. Jsou dny, kdy je potřeba zaměřit pozornost na něco důležitého v životě, co v běžném pracovním režimu není vždy možné udělat.

SVÁTEK UCTÍVÁNÍ JE JEDEN ZE SVÁTKŮ NEJSILNĚJŠÍCH

Tímto svátkem bychom chtěli naučit ženy i muže, aby věnovali pozornost vyjádření úcty neboli uctívání. Uctívání může být projevení úcty různou formou. Člověk, který umí uctívat je zároveň velkou osobností. Ženy potřebují uctít sebe sama jako něco, co má velkou cenu. Ženy si samy potřebují uvědomit svou hodnotu, že jejich lidský život  i život jako ženy sám má smysl a poslání. Muži by si měli uvědomit, že uctění žen je mimo jiné krásný způsob vyjádření hlubokého vztahu.

DEN UCTÍVÁNÍ ŽENY POMÁHÁ ŽENÁM UVĚDOMIT SI SVOU HODNOTU,
DEN UCTÍVÁNÍ JE ZPŮSOB VYJÁDŘENÍ HLUBOKÉHO VZTAHU

Kouzlem celého svátku je, že je určen pouze pro ty, kteří chtějí uctívat. Pro ty, kteří v něm vidí ukryté kouzlo. Pro ty, kteří dokáží objevit tu zvláštní esenci a chuť toho svátku.

Symbolickým dnem pro uctění ženy byl zvolen 30. duben, který je v podvědomí mnohých lidí spojován s možnou negativní emocí vůči ženám. Už slovo čarodějnice je možné chápat jako hanlivé pojmenování ženy. Upalování čarodějnic v nás vyvolává souvislosti se středověkými inkvizitorskými praktikami.

UPALOVÁNÍ MÁ CHARAKTER NIČENÍ, UCTÍVÁNÍ MÁ CHARAKTER TVOŘENÍ

Když přijmete den uctívání ženy jako svůj svátek, přijímáte tím i to, že váš vztah k ženám, matkám může být hluboký. Uctíte roli ženy, která nese ve svém těle nový život po dlouhých devět měsíců a tento život vyživuje. Když přijmete den uctívání ženy za svůj svátek, tak tím uctíváte i ženské vlastnosti jako je soucitnost, laskavost, odevzdání, starostlivost a také ženské schopnosti jako je citlivost, intimita. Je to svátek, který podporuje hloubku člověka, kreativitu, tvoření, umění, tanec, poezii, divadlo atd. 

JAK MÁ ŽENA UCTÍT SEBE SAMA

Během svátku uctívání ženy doporučujeme ženám, aby se velkou část tohoto dne věnovaly samy sobě. To, co dělají rády, ať dělají. Samozřejmě to mohou dělat každý den, ale zvláště významné, je to v tento den, který je svátkem Uctívání ženy. Tu samou činnost mohou dělat jinak, s větší hloubkou. Bude to také znamenat, že když se budou ten den věnovat samy sobě, tak tím v nějaké míře získají sílu a podnět věnovat se sobě i po zbytek roku.
Co dělat konkrétně? Na chviličku se zastavte, zavřete si oči a zapřemýšlejte. Co děláte nejraději? Na co se během pracovního dne těšíte? U čeho si nejvíce odpočinete? Tomu, co vás v tuto chvíli napadne se věnujte.

DĚLEJTE TO, CO MÁTE RADI

Udělejte si se sebou meditaci, zkrášlete se, dejte si vanu s teplou vodou a vůněmi, běžte na vycházku, zacvičte si tantrickou jógu, zatančete si, poslechněte si oblíbenou hudbu, natrhejte si květiny, oblékněte si oblíbené šaty, kupte si nové botky, učešte se jako princezna a dejte si do vlasů květy... 

UCTĚTE SAMA SEBE TAK, ŽE SOBĚ DOVOLÍTE DĚLAT TO, CO VÁS ČINÍ ŠŤASTNÝMI

Pro tento den je však velmi důležité uctít i jiné ženy. Věnujte proto část dne uctívání pozornost i jiné ženě . Vyberte ženu, která podle vás potřebuje povzbudit a posílit. Pohlaďte ji, řekněte jí něco milého, udělejte jí masáž, prokažte jí nějakou laskavost, udělejte si spolu meditaci, vezměte ji na vycházku, vymyslete cokoliv, co by ji udělalo šťastnou a povzbudilo její lásku sama k sobě.

JAK INSPIROVAT MUŽE K UCTÍVÁNÍ ŽENY

Chcete-li naučit muže, aby vám rádi vyjadřovali úctu a vytvářeli s vámi hluboký vztah, zvolte jednu hodinu tohoto dne a vyjádřete úctu svému blízkému muži. Vyberte jakoukoliv formu. Vyjádřete touhu, že byste byly rády, aby vás měl stále rád, aby vám věnoval pozornost a že jste otevřené přijímat všechny možné formy, které ten muž vymyslí. 

JSI-LI MUŽ

Jsi-li muž a přijmeš tento svátek za svůj, tak věnuj ženě během tohoto dne velkou pozornost. Dopřej si dostatek času na vymýšlení a přípravu. Sleduj, co tvá žena dělá a čemu se věnuje. Vyber si z toho, co má ráda, kdy se usmívá a je uvolněná a šťastná. Pokud tápeš, neboj se své ženy v předstihu zeptat.  Většina žen velmi ráda vypráví o svých oblíbených činnostech i o svých přáních. Tvá pozornost je pro tvou ženu velmi důležitá. Podporuje ji a vyživuje. Pokud zrovna nejsi v partnerském vztahu vyber si některou z blízkých žen a potěš ji nějakou laskavostí, maličkostí, chvilkou pozornosti a zájmu. Uctívání si zaslouží i matka, babička, kamarádka, sestra, teta... Protože i ve vztazích existuje něco jako "zákon akce a reakce", tak dříve nebo později ti žena tvou pozornost sama vrátí. Uvidíš, že se začnou dít nevšedním věci... 

MÁTE POCIT, ŽE VE VAŠEM OKOLÍ NENÍ ŽÁDNÝ MUŽ, KTERÝ BY VÁS CHTĚL UCTÍVAT

Pak zaměřte svou pozornost sama na sebe, uctěte sama sebe. Dopřejte si to, co máte ráda, co vás udělá v ten den šťastnou, spokojenou sama se sebou. Když budete uctívat sama sebe, tak podle tantrické zkušenosti se změní vaše energie i vztah sama k sobě natolik, že se brzy najde někdo, kdo si toho všimne a kdo vám bude rád dávat pozornost. 

OSLAVTE DEN UCTÍVÁNÍ SE SVÝMI PŘÁTELI

Vyzýváme vás, abyste se ten den potkali s jinými lidmi a slavili tento svátek ve společnosti. Pozvěte své přátele a vytvořte si vlastní program na Den uctívání ženy. Chcete-li se naučit nádherné tantrické prožitkové cvičení, které je vhodné pro ženy i pro muže,  a je uctívacím rituálem, vyplňte formulář níže a my vám jej pošleme.

TVOŘTE S NÁMI - OSLAVUJTE S NÁMI

Přidejte se k nám a tvořte s námi. Pište nám své podněty a nápady, které bychom vám mohli pomoci zrealizovat. Sdílejte s námi své zkušenosti, podělte se o přípravy a nápady a především nám napište, jak tento den slavíte právě vy. 

NAUČTE SE RITUÁL UCTÍVÁNÍ

Rituál uctívání je vlastně jednoduché tantrické cvičení, kterým si člověk protáhne tělo, uvolní mysl a zlepší náladu.
Cvičení energizuje a je vhodné pro ženy, muže i děti. Rituál uctívání je možné věnovat sobě, pak žena vyjadřuje úctu sobě. Nebo blízké ženě, pak vyjadřuje úctu ženě. Rituál uctívání je možné vyjádřit muži, dítěti. 
Na začátku si spojíte dlaně před hrudníčkem a vyslovíte jméno své nebo jméno toho, koho uctíváte. Třikrát (nebo vícekrát, když máte touhu) si zacvičíte nádherné cvičení. Na konci procítíte sebe sama a opět spojíte dlaně před hrudníčkem a vyslovíte: "Děkuji". 

Chcete se naučit Rituál uctívání? Následujícím formulářem si požádejte o podrobnější informace. Během chvilky od nás dostanete email a odkaz na naši neveřejnou stránku a můžete si tento nádherný zážitek poprvé užít.

 

SVÁTEK UCTÍVÁNÍ MUŽŮ

Tato aktivita je na podporu svátku uctívání žen. Jestliže z nějakých mužských kruhů vznikne podobná aktivita, aby vznikl spontánně Den uctívání mužů, tak ji rádi podpoříme. Rádi bychom iniciovali i Den uctívání mužů, ale bylo by žádoucí, aby tento den sami muži ucítili a podpořili jeho vznik a vybrali vhodné datum, které bude mít symbolický význam. Tato podmínka je důležitá, protože den uctívání je svátek pouze pro ty, kteří to tak chtějí. Nemůže být vnucován. Den uctívání je nádherná idea, která vychází z nitra člověka.  

NAUČTE UMĚNÍ UCTÍVÁNÍ I SVÉ DĚTI

Pokud jste přijaly tento svátek za vlastní, veďte k němu i své děti. Je důležité v nich už od malého mala pěstovat vědomí důležitých hodnot. Veďte své dcery k tomu, aby si vážily samy sebe. I velmi malé holčičky milují rituály, zkrášlování a pečování o sebe sama. Oblečte jim krásné šatičky, učešte vlásky, dovolte jim namazat se krémem, kupte společně nové botičky, pusťte si oblíbenou písničku a zatančete si spolu nebo si připravte nějakou zdravou dobrotu. Veďte své chlapečky, aby si vážili svých matek a tím žen jako takových. Jste-li otec, ukažte vašemu synovi, jak udělat mamince radost, jak jí připravit hezkou chvilku, jak jí dát najevo, že ji milují. My jsme našim dětem vzorem, od nás se učí nejen dovednostem, ale i vědomí hodnot. Právě od nás se učí dávat pozornost tomu, co je v životě skutečně důležité.  Neprošvihněte příležitost připravit své malé děti na vztahy, které budou mít v dospělosti. Prokážete jim velikou službu a na oplátku uvidíte své děti ve šťastných partnerstvích. 

POTŘEBUJETE INSPIRACI A PODPORU?

PROČ JE TENTO DEN VÝZNAMNĚJŠÍ NEŽ MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN ČI DEN MATEK?

Není to umělý svátek. Svátek Uctívání ženy má skutečný obsah a dopad. Svátek není povinný, naopak tento svátek
je svátkem pouze pro ty, co ho chtějí. Krása tohoto svátku je v dobrovolnosti. Úcta a uctívání se nemá vyžadovat, je kvalitou toho člověka, co rád uctívá.

PŘEČTĚTE SI MYSTICKÝ PŘÍBĚH
DEVĚT TANTRICKÝCH POZIC
O LEGENDÁRNÍM CVIČENÍ

STÁHNĚTE SI ZDARMA E-BOOK
JAK NA TANTRICKÝ ORGASMUS PRAKTICKY